Рецепти народної медицини


Рецепти народної медицини застосовуються при гаймориті:


  1. Ментол сухий. Ментол сухий в крупинках розчинити в каструлі з окропом. Обгорнувши голову і дихати носом над цією каструлею. Процедура триває до тих пір, поки йде випаровування з каструлі.
  2. Картопля в мундирі. Відварити картоплю в мундирі, злити воду. Укутатися над каструлею і подихати парою картоплі.
  3. Прополіс, настойка на спирті. Закип'ятити воду в каструлі, влити туди 1 / 2 чайні ложки настоянки прополісу. Укутатися і подихати над цією каструлею.
  4. Диск ебонітовий. Ебонітовий диск діаметром 110 мм, товщиною 10 мм з одного боку відшліфувати. Цим диском, відшліфованою стороною гладять по обличчю (лобі, щоках, підборіддя) за годинниковою стрілкою роблять 1 оборот по обличчю протягом 1 сек. Сеанс триває 10-15 хв. Робити двічі в день. Застосовується при гаймориті, фронтите головного, зубного болю. При зубному болі гладити хворе місце і деякий час (3-5 хв.) Потримати над цим місцем.
  5. Йод і марганець застосовується для лікування гаймориту. У носі робилося промивання теплою водою з додаванням невеликої кількості настойки йоду або воду злегка підфарбовували марганцівкою. Цю воду втягують кілька разів на ніс протягом дня.
  6. При гаймориті рекомендують стукати по носі (переніссі) 2-3 хвилини великою фалангою великого пальця. 5-20 хвилин, відпочити і повторити. Робити мінімум 2 рази на годину.
  7. Область гайморових пазух можна прогрівати звареними круто яйцями. Гарячі яйця загорнути в рушник, розташувати по обидва боки носа і тримати до повного охолодження. Цю процедуру потрібно робити на ніч.
  8. За старих часів синусити (запалення лобових і гайморових порожнин) з успіхом лікували хріном. Для цього корінь хрону ретельно мили, знімали верхній шар і натирали на терці. Третину склянки цієї маси змішували з соком двох-трьох лимонів. Виходила досить густа суміш консистенції сметани, яку приймали по половині чайної ложки ранком через 20-25 хвилин після їжі щодня. Курс лікування - 3-4 місяці. Після двотижневої перерви, проводили повторний курс. Лікування треба терпеливо продовжувати 2 рази на рік - навесні і восени, не чекаю загострення хвороби. Через два роки приступи в більшості випадків припиняються.