Причини гаймориту


Основною причиною виникнення гаймориту є інфекція — бактерії або віруси, що проникають в гайморову пазуху через порожнину носа або через кров і викликають запальний процес.

Чинники, що сприяють виникненню гаймориту:


1. Стан, який порушує дихання носом: викривлення носової перегородки, вазомоторний риніт, гіпертрофічний риніт (збільшення носових раковин), у дітей — аденоїди, алергічні захворювання носа;
2. Порушення імунітету, до яких приводять тривалі хронічні захворювання, алергічні стани і т. ін.;
3. Невчасне або неправильне лікування звичайної застуди, ОРЗ, риніту, що викликає як ускладнення гайморит;
4. Бактеріоносійство;
5. Природжені порушення розвитку анатомічних структур носової порожнини.

Які скарги пред'являє хворий гайморитом?

З'являється неприємні відчуття в ділянці носа і навколоносовій області, які поступово наростають. Менш виражені болі вранці, наростають - до вечора. Поступово біль "втрачає" певне місце і у пацієнта починає боліти голова. Якщо процес однобічний, то болі відзначаються з одного боку.
Утруднення носового дихання. У пацієнта закладений ніс. Голос набуває гугнявий відтінок. Як правило закладені обидві половини носа. Утруднення носового дихання постійне або з невеликими полегшеннями. Можлива почергове закладення правої і лівої половин носа.
Нежить. У більшості випадків у хворого спостерігається слизувате (прозоре) або гнійне (жовте, зелене) виділення з носа. Цього симптому може не бути, якщо сильно закладений ніс, тому що утруднено відтік з пазухи (про це згадувалося вище).
Підвищення температури тіла до 38 і вище. Як правило цей симптом спостерігається при гострому гаймориті. При хронічному процесі температура тіла підвищується рідко.
Нездужання. Це виражається стомлюваністю, слабкістю, пацієнти відмовляються від їжі, у них порушується сон.