Народна медицина


Народна медицина рекомендує для дітей та дорослих при сінуіти промивання носа солоною водою; для приготування розчину можна використовувати як кухонну сіль, так і суху морську сіль (приготовлений розчин процідити) в пропорції: чайна ложка солі на склянку теплої води. Використовується для цих цілей і содово-сольовий розчин: 1 / 2 чайної ложки харчової соди, чайна ложка солі на склянку теплої води. Ви вступите правильно, якщо будете промивати ніс дитині не тільки солоною водою, а й будь мінеральною водою, або теплою водою з додаванням кількох крапель настоянки календули, або настоянки евкаліпта, або декількох крапель спиртової настоянки йоду. Перед промиванням буває необхідно закапати дитині в ніс судинозвужувальні краплі (нафтизин, галазолін).

Хороший ефект дають регулярні закапування в ніс (дитина лежить на спині) розведеного соку буряка.

Деякі народні цілителі рекомендують при гаймориті (та інших сінуіти) їсти побільше хрону та часнику; речовини, що містяться в рослинах, сприяють очищенню придаткових пазух носа від слизу. Також рекомендується нюхати подрібнені в кашку хрін і часник.

Дуже полегшує стан хворого регулярне розтирання гірчичним маслом місць проекцій придаткових пазух носа - біля крил носа, перенісся, над очима. Ці ж місця рекомендується два-три рази на день (а то й частіше) прогрівати; можна використовувати для прогрівань мішечки з сіллю або лляним насінням (нагрівати на сковороді або під праскою), а також спеціально підібрані гладкі камінці, варене яйце, варені бульби картоплі і т.д.

Хороший профілактичний і лікувальний ефект дає масаж в області проекцій придаткових пазух носа. Під дією масажу до придаткових пазухах притікає свіжа кров, і це сприяє усуненню застійних явищ в пазухах і деякому зігріванню пацієнт області.