Лікування гаймориту

Методи лікування гаймориту медицині

Для відновлення вільного відтоку секрету з пазухи зазвичай проводиться пункція (прокол). Спеціальну голку заводять у порожнину носа і через прокол медіальної стінки пазухи під нижньою раковиною проводиться внутрішнє промивання лікарськими препаратами. Проводити подібну маніпуляцію і промивати можна будь-яку пазуху, але з гайморовою виконати це найпростіше. При пункції визначають характер її вмісту. Процедура проходить під місцевою анестезією.

Таким чином вдається уникнути дії медикаментів на весь організм і вплинути саме на осередок інфекції. Інколи для повного лікування робити проколи і промивати пазуху антисептичними розчинами доводиться декілька разів.

Проте в сучасній медицині до таких методів лікування, як пункція і радикальний розтин пазух, ставлення неоднозначне. Є думка, що пункції призводять до незворотних процесів. Після них запалення важко піддається лікуванню, можливий також прискорений ріст поліпів. З цими твердженнями важко погодитися. На сьогоднішній день ця процедура залишається однією з найпростіших і універсальних.

Окрім пункції застосовуються більш щадні методи лікування. Щоб очистити гайморові пазухи при їх запаленні, в останні роки все ширше використовують метод лікування, розроблений у Ярославлі. Спеціальні вакуумні пристрої (еластичні катетери «ЯМІК» російського виробництва) дозволяють евакуювати патологічний вміст з навколоносових пазух без проколу. Вся процедура зводиться до того, що за допомогою згаданих катетерів створюється негативний тиск, розширюються шляхи природного відтоку, туди вводиться потрібний лікарський препарат, і вміст пазух швидко і легко відсмоктується. До речі, видаляють гній одночасно з декількох пазух. Маніпуляція безболісна і не травматична, проводиться лише знеболення слизової оболонки порожнини носа спеціальним спреєм. У запущених випадках роблять шість таких процедур, а на ранніх стадіях хвороби достатньо двох.

З удосконаленням оптичної техніки з’являються сучасні методики лікування гаймориту. Оптичні ендоскопи, наприклад, дозволяють ретельно, з достатнім збільшенням оглянути співотвори навколоносових пазух, а при необхідності увійти до пазухи гнучким ендоскопом для виконання лікувальних маніпуляцій.

Лише в тих небагатьох випадках, коли щадні методи лікування не допомагають, рекомендується операція. Зараз роблять ендоскопічні мікрооперації з використанням оптичних ендоскопів і мікроінструментів. Вони дозволяють, зазвичай без ускладнень, впоратися зі стійким гайморитом. Особливо потребують операції ті, у кого гайморит виник на фоні поліпів, бронхіальної астми, при важких реакціях на аспірин.

Щоб не доводити справу до хірургічної операції, з гайморитом потрібно боротися з перших днів його виникнення. І навіть швидше, коли гаймориту власне ще немає, а є лише нежить.

— Як уникнути серйозних ускладнень гаймориту?

— У перші дні хвороби добре допомагають домашні фізіотерапевтичні процедури. Один з дієвих методів лікування — прикладання до ділянки гайморових пазух теплого курячого яйця, звареного круто, або мішечків з нагрітою сіллю/піском. Щоб досягти ефекту, достатньо 5–10 хвилин прогрівання. Чудова процедура — вдихання пари вареної картоплі. Можна використовувати також настої трав ромашки, м’яти, материнки. Зі щільного рушника робиться конус, широким кінцем якого накривається посудина з гарячим настоєм, а вузький кінець щільно прикладається до носа. Вдихати обережно, щоб не обпалити слизову оболонку. Тривалість — 10–12 хвилин.

Проте, не завжди теплові процедури при гаймориті приносять користь. Їх можна застосовувати лише у перші 2–3 дні захворювання. Якщо симптоми зберігаються, подальше прогрівання лише погіршить ситуацію: тепло в цей період сприятиме переходу гаймориту в гнійну форму (при нагріванні мікроби починають активно розмножуватися).


Лікування гаймориту народними засобами

Буряковий сік проти гаймориту.
Дуже ефективний засіб проти гаймориту буряковий сік.
Для його приготування необхідно взяти одну буряк середнього розміру, помити і протоміть в духовці при середній температурі протягом 35-40мінут. Після того, як буряк остигне, натерти на тертці, вичавити сік (за допомогою марлі). Сік готовий.
Закапувати в кожну ніздрю по 7-8 крапель перед сном, протягом 7дней. Після закапування прогріти 25-30мінут, грілкою або мішечком з нагрітою крупою.
Вже після 2-3х днів використання, проходять основні симптоми.

Інгаляції: (робити 2 рази на день, після денного сну і увечері, за допомогою грілки по 3-5 хвилин, всього 12 інгаляцій): у металеву каструлю (ємність 500 мл) всипати по 1 ч.л. мати-й-мачухи, пустирника і евкаліпта, залити 450 мл окропу і, закривши кришкою, наполягати 20 хв., потім процідити. Частина відвару (100 мл) залити в стакан і пити теплим 3 рази на день по 2 ст. ложки. Залишковий відвар підігріти, залити в грілку (1 / 10 обсягу) і дихати гарячою парою, приставляючи отвір грілки то до рота, то до носа.

Вимитий, але не очищений коренеплід чорної редьки подрібнити на дрібній тертці, 1-2 ст. л. кашки загорнути в шматочок полотна і покласти на хворе місце (ніс і гайморові пазухи), попередньо змастивши їх рослинним маслом або дитячим кремом. Прикрити пергаментним папером і замотати теплим шарфом. Такий компрес робити на ніч, тримати його 10 хвилин.

Каланхое. Настоянка листя. 10 г сировини залити 100 мл горілки, настояти 2 тижні, процідити. Розбавити потрібну кількість настоянки теплою водою у співвідношенні 1:1 і протягнути через ніс. Робити процедуру кілька разів на день, це позбавляє від гаймориту.

Мед натуральний. Лежачи на спині за допомогою скляної палички в кожну ніздрю вводять мед по 1-2 р. розтанув, мед стікає по носового проходу і всмоктується слизової оболонки. Якщо мед надає подразнюючу дію на слизову оболонку, його змішують з оливковою мас-лом у співвідношенні 1:1. Після «медової процедури» протягом двох годин не рекомендується виходити на вулицю. Курс ліку ¬ вання 20 процедур.

Прополіс, настоянка на спирті. Закип’ятити воду в каструлі, влити туди 1 / 2 чайні ложки настоянки прополісу. Укутати і подихати над цією каструлею.

Змішати в рівних частинах за об’ємом сік алое, листя чистотілу і мед. Закапувати 3-5 разів на день по 5-10 крапель суміші в кожну ніздрю при хронічному гаймориті. Суміш спльовувати.

При хронічному гаймориті 5-6 разів на день протягом 15 хвилин жувати шматочки медових сот. Це полегшить носове дихання, знизить запалення придаткових пазух і попередить рецидиви хвороби.

Вранці і ввечері лягти на подушку таким чином, щоб голова була закинута, і закапати в кожну ніздрю по 5-7 крапель розтопленого вершкового масла. Полежати так 5-7 хвилин.

Волоський горіх. Настоянка горіха молочної стиглості. 100 г подрібненого сировини залити 1 літром горілки, наполягати 21 день. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день до їжі. Для дітей по 1 чайній ложці 3 рази на день. Цією ж настоянкою 2-3 рази на день змащувати вилиці і лоб з легка масажуючи змащуємо поверхні при гаймориті і фронт протягом 3-5 днів.

Мумійо. Закапувати в ніс 3% розчин мумійо на персиковому маслі по 5 крапель у кожну ніздрю 4 рази на день.

Сік чистотілу закопувати в кожну ніздрю по 2 – 3 краплі в день, гайморові пазухи очищаються. Курс лікування підбирати індивідуально, залежно від результату.

Препарат з 6 компонентів, кожного по 1 столовій ложці: випарене урина, мед, рослинна олія, сік цибулі, молоко, потерте господарське мило. Молоко з милом прокип’ятити, потім додати всі компоненти і знову прокип’ятити. Тампони з цією маззю закладати в ніс. Починається інтенсивне чхання, сильне виділення слизу, що накопичується в гайморових пазухах. Через кілька днів після такої процедури, ви назавжди забудете про хворобу.